Share to Facebook Share to Twitter Bookmark and Share
File #: 18-1939    Version: 1
Type: Agenda Item Status: Approved
File created: 12/12/2018 In control: Board of Supervisors
On agenda: 1/8/2019 Final action: 1/8/2019
Title: Clerk of the Board recommending the Board make the following District specific appointments to various Boards, Commissions or Committees for the terms stated. District I Assessment Appeals Board: Reappoint Wendi-Mae Davis, Member, Term Expiration 08/30/2020. Cemetery Advisory Committee: Reappoint Melinda A. Peak, District Member, Term Expiration 01/01/2021. District III Cemetery Advisory Committee: Reappoint Michael D. Roberts, District Member, Term Expiration 01/01/2021. District IV Fair Association Board of Directors: Reappoint Karen Feathers, District Member, Term Expiration 01/01/2023. Fish and Game Committee: Reappoint Patrick Weddle, District Member, Term Expiration 01/01/2023. Kelsey Cemetery District: Reappoint Tamara Thomas, Term Expiration 01/01/2023. Planning Commission: Reappoint James Williams, District Member, Term Expiration 01/01/2023 District V Assessment Appeals Board: Reappoint Douglas Clymer, Term Expiration 08/30/2022 Commission on Aging: Reappoint Ronald B. Zeh...

Title

Clerk of the Board recommending the Board make the following District specific appointments to various Boards, Commissions or Committees for the terms stated.

District I

Assessment Appeals Board: Reappoint Wendi-Mae Davis, Member, Term Expiration 08/30/2020.

Cemetery Advisory Committee: Reappoint Melinda A. Peak, District Member, Term Expiration 01/01/2021.

 

District III

Cemetery Advisory Committee: Reappoint Michael D. Roberts, District Member, Term Expiration 01/01/2021.

 

District IV

Fair Association Board of Directors: Reappoint Karen Feathers, District Member, Term Expiration 01/01/2023.

Fish and Game Committee: Reappoint Patrick Weddle, District Member, Term Expiration 01/01/2023.

Kelsey Cemetery District: Reappoint Tamara Thomas, Term Expiration 01/01/2023.

Planning Commission: Reappoint James Williams, District Member, Term Expiration 01/01/2023

 

District V

Assessment Appeals Board: Reappoint Douglas Clymer, Term Expiration 08/30/2022

Commission on Aging: Reappoint Ronald B. Zehren, Term Expiration 01/01/23

Community and Economic Development Advisory Committee: Reappoint Leon D. Abravanel, Term Expiration 01/01/23

Fair Association Board of Directors: Reappoint Tom Davis, Term Expiration 01/01/23

Fish and Game Committee: Reappoint Victor Babbitt, Term Expiration 01/01/23

Library Commission: Reappoint Kay Henderson, Term Expiration 01/01/23

Planning Commission: Brian Shinault, Term Expiration 01/01/23

Veterans Affairs Commission: Robert Sweatt and Phillip Houseworth (Alternate), Term Expiration 01/01/23